7 października

0 Komentarzy

Silnia w Javie na wiele sposobów: iteracja, rekurencja, strumienie i BigInteger!

7 października, 2020

Autor Starszy Programista

aplikacja w Javie, BigInteger, ćwiczenia w Javie, kurs Java, kurs javy, kurs programowania, nauka programowania, nauka programowania od zera, nauka programowania online, podstawy javy, podstawy programowania, programowanie od podstaw, samodzielna nauka programowania, silnia, silnia iteracyjnie, silnia rekurencyjnie, strumienie

W tym odcinku napiszemy algorytm obliczania silni w Javie w kilku podejściach.
Przedstawię podejście iteracyjne i rekurencyjne. Poznasz także jak napisać silnie przy użyciu strumieni wprowadzonych w Javie 8 – Java Streams.
Rozwiążemy również problem jaki może się pojawić przy obliczaniu silni z większych liczb. Zbyt mała pojemność typu prymitywnego long do przechowywania wyniku obliczenia silni z liczby większej niż 20 może zostać użyty BigInteger.

Miłej nauki!

Starszy Programista

O autorze

Jestem Starszym Programistą i bardzo się cieszę że mnie odwiedziłeś! Na co dzień pracuje jako programista Java, jak to by najstarsi górale ujęli: Senior Java Developer. Programowanie to moja pasja, i jeśli jeszcze nie bardzo wiesz jak zacząć przygodę z Javą to z nieukrywaną frajdą przedstawię Ci magię programowania oraz wytłumaczę Ci świat Javy!

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Ogarnij Javę sam/a!
Poznaj podstawy programowania oraz naucz się tworzyć aplikacje w Javie