19 listopada

1 Komentarzy

Nauka programowania od zera: model danych na podstawie Pudelka

19 listopada, 2020

Autor Starszy Programista

kurs Java, kurs programowania, nauka programowania, nauka programowania od zera

Ucząc się programowania zazwyczaj rozpoczynamy pracę z prostymi aplikacjami uruchamianymi w trybie tekstowym i  przenosimy się do konsoli (tego czarnego okienka). Przez dłuższy czas poznajemy różne skomplikowane konstrukcje językowe, klasy, pętle i inne dziwactwa – często nie widząc celu tego wszystkiego. Tworzenie klas w Javie i dodawanie parametrów może nie przekładać się jednoznacznie na efekt jaki można dzięki temu osiągnąć.

W tym wideo postaram się powiązać budowanie kodu i klas w Javie z efektem jaki możemy przy ich użyciu osiągnąć – żywą i bardzo często używaną stroną jaką jest Pudelek.pl. Naukę programowania postaramy się w tym wideo zawężać do budowy modelu danych na podstawie artykułów z Pudelka – nie będę na razie omawiać technologii webowych tam użytych, to może być temat na kolejne spotkanie.

Miłego oglądania i nauki!

 

Starszy Programista

O autorze

Jestem Starszym Programistą i bardzo się cieszę że mnie odwiedziłeś! Na co dzień pracuje jako programista Java, jak to by najstarsi górale ujęli: Senior Java Developer. Programowanie to moja pasja, i jeśli jeszcze nie bardzo wiesz jak zacząć przygodę z Javą to z nieukrywaną frajdą przedstawię Ci magię programowania oraz wytłumaczę Ci świat Javy!

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Ogarnij Javę sam/a!
Poznaj podstawy programowania oraz naucz się tworzyć aplikacje w Javie